Hokis hírek

Következő 10 cikkElőző 10 cikk

2005. november 17.A Győr következik

fradihoki.hu  2005.11.18. 20:09
Holnap este hét órakor Győrben folytatja szereplését csapatunk a Borsodi Jégkorong Ligában. Mint ismert, a győriek meglehetősen nehezen lettek az idei bajnokság mezőnyének tagjai, de immáron itt vannak, és most már sorozatban vívják a meccseiket. Igaz, ebben sok köszönet eddig nem volt, három meccsen három nagy arányú vereség a mérlegük. A mieinknél általános a jó hangulat. A válogatottból visszatérők remek élményeket szerezhettek, s az "itthon maradóknak" is pozitív az utolsó meccsemlékük, a Volán elleni győzelem. Mindenki egészséges, felépült Nagy László is, s csak Szappanos Dávid hiányzik majd. Szapinak másodszor is visszavonták a játékengedélyét, s jelenleg patthelyzet alakult ki, aminek kizárólag a játékos issza meg a levét. Ellenfelünknél rengeteg szlovák játékos játszik, de nem lehet gond a győzelem. Ez lehet az a találkozó, ahol egy esetlegesen gólzáporos meccsen, mindenki megszerezheti a szükséges önbizalmat, amire szükség lesz a november 25-i, UTE elleni meccsen.

Jégkorong: Három fradista a válogatottban

ftc.hu  2005.11.11. 20:57
Három ferencvárosi játékos tagja pénteken kezdődő Skoda-kupán részt vevő magyar jégkorong válogatottnak. Pat Coritna szövetségi kapitány Hoffmann Attilára (képünkön), Feil Arnoldra valamint Jánosi Csabára számít együttesében.

Rettegett Iván

fradihoki.hu  2005.11.05. 13:20
Egy biztos, nem sokat tettek volna fel nagyobb összeget a tegnapi sikerünkre, arra pedig végképp nem, hogy kapott gól nélkül hozza le a csapat a meccset. Mégis így történt, mert ez volt az a mérkőzés, ahol az amatőrök bebizonyították, hogy a profizmus sem létezhet lelkesedés nélkül. A mérkőzés maga már október 20-án elkezdődött. Ekkor járt le ugyanis egyes idegenlégiósok ideiglenes játékengedélye. Nálunk és ellenfelünknél is 3-3 ilyen játékos volt. A különbség annyi, hogy nálunk Hudák János szakosztályigazgató elintézte a szövetségben a szükséges papírmunkát, míg a fehérváriak elfeledkeztek róla. A kezdés előtt a versenybíróság jelezte Kovács Béla játékvezetőnek a hiányosságot, aki - bár nagy nyomás nehezedett rá - nem emgedélyezte a három játékosnak a pályára lépést. Igaz a második harmadban már ott lehetett a pályán Holéczy, Ondrejcik és Buril, mivel időközben megérkezett a lepecsételt papírjuk. Azt, hogy mennyire volt szabályos, nem a mi tisztünk megítélni, inkább egy másik okozatát vizsgálnánk az esetnek. A fehérváriak viselkedése azt sugallhatta csapatunknak, hogy tartanak tőlünk a vendégek, és ez még jobban felpaprikázta a fiúkat. Maga a meccs az előjáték, valamint egy kisebb jéghiba miatt negyedórás csúszással kezdődött. Mindkét csapat hamar eljutott ellenfele kapujáig, s az első gólra sem kellett sokat várni. Jánosi Csaba ziccerben lépett ki, ám szabálytalankodtak ellene. A jelenlévők még azon háborogtak, hogy a bíró nem ítélt semmit, amikor Budai Krisztián az időközben megkaparintott korongot letette a botjához, hogy indítsa valamelyik társát. Jánosi azonban már talpon volt, lelopta a korongot Budai botjáról és az üres kapuba lőtt. A harmad második felére átvette az irányítást a Volán, de a mieink ezen napon rendkívül érett játékot bemutatva alig engedték helyzetbe kerülni a fehérvári csatárokat. Ha pedig sikerült valamelyik kék-fehér játékosnak eljutni a kapuig, akkor ott tornyosult előtte Ivan Fedor, akinek ezen a napon lehetetlen volt gólt ütni. A túloldalon Budainak is akadt azért dolga, főleg Hoffmann Attila és Peter Oscarsson okozott nekimeleg perceket. A középső játékrész is kis késéssel kezdődött, a vendégek később jöttek ki az öltözőből, ám a jogos kétperces technikai büntetés elmaradt. Egyértelműbbé vált a fehérvári fölény, de mieink nem lankadtak, mindig volt valaki, aki időben odaért, s végső esetben továbbra is Fedor kapus lepkés kesztyűje volt a Volán próbálkozásainak végállomása. Peter Oscarsson harmada is lehetett volna ez, de asvéd légiós előbb kapuvasat lőtt, majd emberelőnyben nem tudta az üres kapuba húzni a korongot, így maradt a minimális előny. Húsz percet kellet már csak kibírni. A Volán erőlködött, nyomott, de senki sem akadt a csapatukban, akiben benne lett volna a gól. A mieink továbbra is szinte hiba nélkül tették a dolgukat. Nem volt ez szép hoki, de ez a sportág sem pontozásos, itt is a lőtt gólok száma dönt, abban pedig eggyel jobbak voltak a ferencvárosi legények. Az utolsó percben, ahogy az előre borítékolható volt, hat mezőnyjátékossal próbált meg egyenlíteni a vendég csapat. Nálunk az első sor volt a jégen, s előbb Sándor Szilárd, majd Szilassy Zoltán is betalálhatott volna, de lövéseik elkerülték a kaput. Végül egy másodperccel a mérkőzés vége előtt a remekül játszó Peter Oscarsson tette fel az i-re a pontot, a saját harmadából emelte be a korongot az üres ketrecbe. Kellett, nagyon kellett már a siker. Ehhez kellett a lelkes, fegyelmezett játék, és Fedor kapus remeklése. A fiúk bebizonyították, hogy nem felejtettek el jégkorongozni, s bár továbbra sem lesznek majd esélyesek a magasabban jegyzett csapatok ellen, jelezték, az idén is számolni kell majd velük! Ivan Fedor: Hogy ez lett az eddig legjobb meccsem a csapatban? Persze, de ez nem csak az én érdemem. Remekül játszottak előttem a fiúk, sokat segítettek nekem, és ami legfontosabb, nagyon keveset hibáztak. Így is sok dolgom volt, mert a Volán remek csapat, de ezen az estén mi voltunk a jobbak. Jánosi Csaba: Remélem most már mindeki, így mi is elhisszük, hogy nem vagyunk olyan rossz csapat, mint amit az eddig eredmények mutatnak. A gólom előtt szabálytalakodtak velem, de mentem tovább. Az volt a célom, hogy megakadályozom Budai Krisztiánt abban, hogy kitegye a korongot. Kicsit késtem, de így lett jó, mert a korong már játékban volt, Krisztián pedig nem látta, hogy érkezem. A többi már rutinmunka volt. Szabó István: Keményen megdolgoztunk ezért a sikerért. Ez a csapat már valóban a Ferencváros, méltón képviselték azokat az értékeket, amelyeket ez klub mindig is fontosnak tartott. Remélem lendületet ad a siker, és sokkal eredményesebben folytatjuk majd a szezont. Gratulálok a fiúknak és köszönöm szurkolóinknak a buzdítást. Három hét múlva az UTE ellen minden fradistát szeretettel várunk, higyjék el, ott sem fogunk csalódást okozni!

A győzelem a Ferencvárosé

fradihoki.hu  2005.11.05. 13:18
Ferencváros - Alba Volán 2-0 (1-0, 0-0, 1-0) Budapesti Koriközpont, 400 néző, vezette: Kovács B. Gólszerzőink: Jánosi Csaba, Peter Oscarsson 2005. november 2. Egy harmadnyi csoda Ferencváros Stars- Slovan Bratislava 1-10 (1-1, 0-5, 0-4) Budapesti Koriközpont, 100 néző, vezette: Gebei Gólszerzőnk: Gágyor Adrienn Az első harmad remek teljesítménye után sajnos igazolódott a papírforma, de így sem kell szégyenkeznie lányainknak a tegnapi teljesítményükkel. Talán csak a különbséggel lehetnek kissé elégedetlenek, hiszen a mérkőzés nagy részében nem volt benne az, hogy a végére 10 gólt ér el a Slovan. Az 5. percben szerzett vezetést a pozsonyi csapat, de ezt nem sokkal később Gágyor Adrienn remek egyéni teljesítménnyel egalizálni tudta. Ezzel a magyar játékosok közül elsőként talált be a Slovan kapujába Adrienn, és nem sok hiányzott ahhoz, hogy követője is legyen. Darányi Edit lehetett volna a második, de hiába az emberhátrányban kivitelezett tökéletes kontra, a korong csak a kapuvasig jutott el. A második játékrészben már nem tudta megismételni fegyelmezett játékát a csapat, jellemző, hogy magyar kapuralövés nélkül zárult ez a harmad. Alig egy perccel a szünet előtt még 1-4 állt az eredményjelzőn, ráadásul emberlőnyben voltunk, ám két bosszantó hiba miatt ötgólosra nőtt a hátrány. Az utolsó húszpercben is megvolt a rövidzárlat, az egyébként remekül védő Palotás Mónika vétett el két könnyűnek látszó korongot, amit kegyetlenül kihasznált az ellenfél. Már az 50. perc környékén kialakult az 1-10-es végeredmény, szerencsére a hátralévő időben már sikerült kivédekezni a szlovák rohamokat. Pindák László: A meccs előtt azt kértem a lányoktól, hogy maradjanak 10 gólon belül és 10 kapott gól alatt. Lőttünk egy gólt, és 20 percig tökéletesen működött a taktikánk. Később már fáradtabbak voltunk, ráadásul úgy érzem, hogy néhányan indokolatlanul alacsony önbizalommal játszottak tegnap, ezért is nőhetett nagyra a különbség. Az emberelőny továbbra is hátrány számunkra, ha valamiben, hát ebben kell majd a legtöbbet fejlődni.